Ървинг вкарва 48, Ексъм форсира OT със звънене 3, докато Mavs изпреварват Рокетс 147-136
AP News | 2024-04-07 | 00:56:49

ДАЛАС (AP) — Кайри Ървинг отбеляза най-високите за сезона 48 точки, Данте Ексъм форсира продължения със звънец 3 точки и Далас Маверикс се събраха от 22 точки по-малко за победа със 147-136 над Хюстън Рокетс в неделя.

Лука Дончич имаше 37 точки, 12 асистенции и девет борби, докато Маверикс направиха още една крачка напред петият поставен в плейофите на Западната конференция.

Дилън Брукс отбеляза рекордните за сезона 29 точки, а Фред ВанВлийт имаше 24 точки и 12 асистенции за Рокетс, които бяха елиминирани от надпреварата след сезона, след като не изоставаха до последните три минути от регулирането.

Това беше пета поредна загуба за Хюстън след серия от 11 победи, която е най-дългата в НБА този сезон.

Докато Хюстън водеше с три 8,3 секунди преди края на редовното време, Джабари Смит младши пропусна два наказателни удара. Далас беше извън таймаутите и Ексъм се качи на корта и подаде на Дончич. Суперзвездата на Далас дриблира към средата на полето и фалшифицира удар, преди да подаде към Ексъм, чиито 3 над Смит победиха сирената.

Ървинг, който вкара 25 точки в четвъртата четвърт и продълженията, изведе Далас завинаги напред в допълнителния период при 133-131 с два наказателни удара.

P.J. Вашингтон, който имаше 14 точки и 13 борби, довърши Рокетс с последователни корнери 3 за преднина от девет точки 33 секунди преди края. Ексъм имаше 14 точки и 9 борби.

Ракетите, които вече липсваха на Алперен Сенгун поради контузия в глезена, играха по-голямата част от мача без Амен Томпсън. Новобранецът бе изгонен през първата четвърт, когато бутна Макси Клебер във врата с предмишница и получи груб 2 фаул.

Рокетс: Финалът у дома е Вторник срещу Орландо.

Маверикс: В Шарлът във вторник, за да започне един след друг.